Рух – запорука здоров’я. Про це ми чуємо впродовж свого життя, а от чи дотримуємося самі цього правила? Між тим, люди, які недостатньо активні, мають на 20–30 відсотків більший ризик померти порівняно з тими, хто активний достатньою мірою, стверджують у МОЗ. А лише одне–два тренування на тиждень можуть зменшити, наприклад, ризик серцевих захворювань або інсульту.
ЧИМ КОРИСНА
- Допомагає підтримувати психічне й фізичне здоров’я.
- Знижує ризики розвитку неінфекційних захворювань, таких як серцево-судинні хвороби, рак і діабет.
- Зменшує симптоми тривожності та депресії.
- Покращує когнітивні здібності.
- Забезпечує здоровий розвиток дітей і молоді.
- Сприяє здоров’ю кісток та м’язів.
- Покращує загальне самопочуття.
РІВЕНЬ НАВАНТАЖЕННЯ
Для цього обраховують загальну кількість хвилин помірної або інтенсивної фізичної активності на тиждень. Оптимальним рівнем є 150 хв. (або більше) помірної чи 75 хв. інтенсивної фізичної активності на тиждень – для дорослих; 420 хв. або більше на тиждень – для дітей віком від 6 років.
Вправи помірної інтенсивності – це ті дії, під час виконання яких спалюється від 3,5 до 7 ккал на хв. (ходіння, їзда на велосипеді з середньою швидкістю, йога). Під час інтенсивних навантажень спалюється понад 7 ккал на хв. (біг, швидка хода, бойові мистецтва, футбол чи баскетбол).
ОСОБЛИВОСТІ
Особливості фізичного навантаження різняться від віку, рівня фізичної підготовки, а також загального стану здоров’я. Якщо давно не займалися спортом, порадьтеся зі своїм сімейним лікарем – він допоможе визначити, чи відповідають запланована активність та її інтенсивність вашій формі.
Якщо у вас малорухомий спосіб життя, намагайтеся додати щонайменше годину фізичних активностей на день. Почніть із прогулянок на свіжому повітрі, ранкової зарядки, відмовтеся від ліфта, натомість підіймайтеся на свій поверх сходами.
Рухайтеся – і будьте здоровими!