За даними Міжнародного комітету медичної статистики, кожен третій пацієнт із гіпертонічною хворобою приймає таблетки від тиску з групи інгібіторів АПФ.
Це найпоширеніші препарати, так звані -прили (лізиноприл, каптоприл, моноприл, периндоприл тощо), добре перевірені часом, ефективні та знижують смертність. Але, як і всі ліки, мають побічні ефекти, серед яких і підвищений ризик гіперкаліємії та затримка в організмі калію. Це провокує порушення ритму серця і може спричинити його зупинку, оскільки порушується система провідності. У групі ризику – люди з діабетом та порушенням функції нирок. Тому всім, хто приймає такі ліки, потрібно стежити за рівнем калію і періодично, двічі на рік, здавати аналізи крові – на біохімію та звичайний.
Також слід обмежувати або вживати з обережністю багаті на калій продукти. Більше, ніж інші овочі, його містять, зокрема, квасоля, гарбуз, картопля в мундирах, в’ялені помідори, а також печериці та сушені білі гриби.
Серед зелені за вмістом калію лідирують петрушка, щавель і шпинат. Дуже багато калію в персиках, бананах та авокадо, а також у сухофруктах: чорносливі, куразі, родзинках, інжирі, фініках. Майже в усіх ягодах є калій, але найбільше – в смородині, динях і кавунах. Усі горіхи та насіння також є потужним джерелом цього елемента.