Для його профілактики необхідно суворо дотримуватися основних санітарно-гігієнічних правил при обробці, зберіганні та приготуванні продуктів харчування і сировини, застерігає Держпродспоживслужба.
Зокрема не нехтувати правилами стерилізації банок, кришок і режимом теплової обробки продуктів у домашніх умовах.
Сировину, особливо гриби, перед консервуванням необхідно ретельно промивати водою. Для консервування використовуйте тільки свіжі, доброякісні, без ознак псування продукти.
При консервуванні м’ясних і рибних продуктів у домашніх умовах необхідно простерилізувати консерви при температурі 115–120 градусів не менше 40–60 хв. із подальшою їх герметичною упаковкою.
Домашні консерви треба зберігати в холодильнику, в прохолодному місці й бажано не більше року. Купуючи сушену та в’ялену рибу, звертайте увагу на її зовнішній вигляд, умови зберігання, наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності.
Не варто купувати на стихійних ринках копчену, солену та в’ялену рибу, яка була виготовлена в домашніх умовах і без лабораторного контролю.
СИМПТОМИ:
- порушення близького зору – ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;
- виражена сухість у роті;
- важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);
- підвищена стомлюваність,
- м’язова слабкість;
- запаморочення;
- короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);
- ураження м’язів шиї та кінцівок.
Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12–24 год. після споживання зараженої їжі. У разі їх появи слід негайно звернутися до лікаря.