Фонд соцстрахування України нагадав, що кожен працівник має право на отримання компенсації втраченого за час лікування заробітку. При цьому під час війни він продовжує фінансувати допомоги по тимчасовій втраті працездатності в повному обсязі.
Під час бойових дій на підприємстві може бути запроваджено тривалий період простою, і працівники в такому разі не виконують свою роботу. Цей період оплачується у розрахунку не нижче 2/3 встановленого окладу. Але чи оплатять листок непрацездатності, в якому період хвороби припаде на час такого простою?
Якщо працівник під час простою зобов’язаний дотримуватись трудового розпорядку або у нього настало право на відпустку по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за всі дні непрацездатності, за які працівник втрачає оплату, роз’яснюють у Мінсоцполітики.
В інших випадках, якщо під час тривалого простою працівник не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, підстави для оплати лікарняного як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок коштів Фонду соцстраху відсутні.
Рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення працівнику під час простою приймає комісія із соціального страхування підприємства у зв’язку з відсутністю втрати доходу через тимчасову непрацездатність.
Водночас, оскільки оплата простою не з вини працівника віднесена до гарантійних і компенсаційних виплат фонду додаткової заробітної плати як оплата за невідпрацьований час, у разі хвороби працівника, в якого відсутнє право на оплату лікарняного, за ним зберігається оплата простою у розрахунку не нижче 2/3 встановленого окладу.