Є такі продукти, з якими навіть не спадає на думку експериментувати. Здавалося б, що незвичайного у гречці: промивай, соли, вари. Що ще можна вигадати? Але навіть тут можна додати різноманітності. Наприклад, кулінарний експерт Євген КЛОПОТЕНКО знає багато способів приготування гречки.
У великій кількості води. Цей метод найпростіший і підходить для тих, хто не впевнений у своїх кулінарних навичках. Ви просто варите гречку до готовності у великій кількості води, а потім відкидаєте її на друшляк. Я не прихильник цього методу, тому що в такому разі дуже легко переварити крупу, від чого вона втратить свою структуру та смак.
До повного поглинання води. Для приготування гречки цим способом краще взяти каструлю з товстим дном і стінками. Ідеально підійде невелика жаровня, щоби тепло рівномірно розподілялося. Перед приготуванням гречку необхідно промити до чистої води, а потім залити водою в каструлі, щоб рідина покривала її приблизно на 1,5—2 см. Як кажуть у народі, води на два пальці вище. Але, знову ж таки, все залежить від сорту гречки, іноді води потрібно більше. Саме тому перед приготуванням прочитайте на упаковці, як правильно вибрати пропорції води та гречки. У будь-якому разі я рекомендую починати з мінімальної кількості води і за необхідності просто долити гарячу воду в каструлю.
Також перед варінням гречку можна трохи підсмажити на пательні, щоб вона вийшла розсипчаста. Пам’ятайте, що цю крупу в процесі приготування не мішають, а готувати потрібно на мінімальному вогні під кришкою. Як правило, достатньо 15 хв., щоб крупа була готова. Приготовлена таким чином гречка виходить розсипчастою та смачною.
А ще гречку можна зварити до напівготовності, а потім укутати в рушник і залишити ще хвилин на 20. Гречка вбере рідину й вийде дуже розсипчастою.
На пару. Цей спосіб більш клопіткий, і для нього потрібна пароварка, але гречка виходить просто ідеальною. Якщо збираєтеся готувати гречку на пару, рекомендую на 2 год. замочити її в холодній воді. Таким чином ви значно зменшите час приготування в пароварці. 10—15 хв. буде достатньо, залежно від того, крупі якої твердості ви віддаєте перевагу.
В духовці. Крупу необхідно помити, викласти у форму, додати овочі та м’ясо, залити водою або бульйоном. Пропорція має бути 1:2, тобто рідини має бути вдвічі більше. Зверху форму накрити фольгою та поставити запікатися на 30 хв. при температурі 180 градусів.
Замочування гречки на ніч у воді, яблучному соку або зеленому чаї. Гречку потрібно добре помити, залити рідиною так, щоб вкривала крупу на 3—4 см і залишити на всю ніч. Уранці отримаєте розсипчасту гречку, яку можна засмачити вершковим маслом або олією та підігріти в мікрохвильовій печі.
Інформація з сайту klopotenko.com