Основний догляд за посівами моркви полягає у розпушуванні міжрядь, проріджуванні сходів, підживленні та поливі посівів. Аби прискорити проростання, грядку накривають укривним матеріалом: поліетиленовою плівкою або спеціальним нетканим полотном. Якщо цього не робити, сходи можуть з’явитись за три і більше тижні після посіву.
За цей час на поверхні ґрунту утворюється кірка та з’являється багато бур’янів. Це дуже небезпечно, оскільки кірка перешкоджає насиченню землі киснем, а бур’яни швидко переростають та забивають сіянці. Особливо небезпечна кірка на важких і глинистих ґрунтах. Адже рівні та красиві коренеплоди виростають лише на легких за механічним складом ділянках. А бур’яни можуть спричинити появу деяких хвороб. Поки сіянці невеликі, розпушують ґрунт неглибоко. Краще робити це після дощу або поливу.
Проріджування розпочинають із моменту появи першого справжнього листка. Між рослинами залишають 2–3 см. Одночасно з цим розпушують ґрунт. Дуже важливо при проріджуванні не пошкодити сусідні рослини. Тому зайві сіянці висмикують чітко в напрямку вгору. Зручно робити це пінцетом, ним легко захопити тоненьке стебельце біля самої поверхні. До речі, вирвані рослини можна висадити на іншому місці. Їм знадобиться певний час на адаптацію, але згодом приживуться. Щоправда, якість таких коренеплодів буде нижча.
Через 15–20 днів роблять друге проріджування. Між рослинами залишають 4–6 см. Землю навколо залишених на грядці рослин злегка обтискують. Вирвані сіянці вже не пересаджують, бо досить дорослі й навряд чи приживуться. А от якщо ви здійснювали посів насіння на паперову стрічку, проріджування не знадобиться.
Тільки якщо моркві буде достатньо місця, вона виросте крупною, правильної форми та матиме чудовий смак. До речі, проріджування досвідчені городники радять робити ввечері, оскільки морквяний запах може привабити морквяну муху. Також важливо всі висмикнуті паростки винести подалі від грядки. Відлякає морквяну муху мелений гіркий перець, яким присипають ділянку після проріджування. А ще поруч корисно висадити цибулю та часник.
Перед другим розпушуванням посіви підживлюють. На 10 л води додають 10–15 г аміачної селітри, 30–40 г суперфосфату та 15–20 г калійної солі. Особливе значення для моркви мають поливи, роблять це у вечірні години. Важливо, щоб глибина зволоження відповідала розмірам коренеплодів. Якщо вологи буде недостатньо, м’якоть стане грубою і жорсткою. Водночас надмірне зволоження, особливо після тривалої посухи, спричиняє розтріскування коренеплодів.
Згодом моркві знадобиться підгортання. Якщо цього не зробити й залишити плічка коренеплодів назовні, вони позеленіють.