Цю історію мені розповіла мама. Якби почула від когось іншого, напевно, не повірила б!
Студенткою вона вирушила на поїзді на канікули до Львова. З нею в купе їхала жінка. Слово за слово, розговорилися. Виявилося, вона львів’янка. Сіли вечеряти: серед її припасів були напрочуд смачні сирники з хрусткими зернятками маку. Мама попросила рецепт, записала і поклала в сумку. Прибувши на станцію, випадкові попутниці тепло попрощалися, жінка побажала моїй мамі вдало вийти заміж, і робити ці сирники для свого чоловіка, як вона сама вже багато років готує для свого. Цього літа мама познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, моїм татом. Молоді люди зустрічалися, потім мама поїхала додому, вони довго листувалися, і ось, нарешті, вирішили одружитися. Наступна поїздка вже була для знайомства з батьками нареченого. Коли мамі відкрила двері майбутня свекруха, вона відразу впізнала в ній свою попутницю…
Ми називаємо його «нашим рецептом сімейного благополуччя» — він дуже простий, зате сирники не розвалюються, коли смажиш, і виходять дуже смачними. Тепер уже мій чоловік часто просить приготувати їх на сніданок.
* 500 г кисломолочного сиру
* 1 велике яйце
* 3 столові ложки манки
* 3–4 столові ложки цукру (або за смаком)
* 2 столові ложки маку
* чверть чайної ложки солі
* дрібка ваніліну (або чайна ложка ванільного цукру)
* борошно для обкачування
* олія (для смаження)
Завдяки додаванню манки такі сирники навіть з магазинного сиру відмінно тримають форму. У відповідну миску вбити яйце, додати цукор, сіль та ваніль. Все ретельно збити вінчиком або збовтати виделкою, щоб крупинки цукру добре розійшлися. Сир пропустити через м’ясорубку — так він стане більш однорідним і сирники вийдуть ніжними. Всипати до нього манку. Все ретельно вимісити. Додати заздалегідь запарений окропом на 15 хв. і просушений мак, перемішати, щоб зернятка рівномірно розподілилися по сирному тісту. Викласти яєчну суміш і перемішати — тісто дуже ніжне, м’яке і вологе. Але формувати сирники ще рано — потрібно дати тісту постояти на столі хвилин 10–15. За цей час манка розбухне, а тісто стане більш щільним. Потім вологими руками (щоб не забивати сирники борошном) формувати кульки, злегка сплюснувши. Смажити на розігрітій олії приблизно по 4–5 хв. з обох сторін.
На замітку: за бажання, якщо відразу не з’їли сирники, на наступний день можна запекти їх в сметанній заливці — вийде ароматна нова страва. Візьміть приблизно 250 г сметани будь-якої жирності, змішайте з парою столових ложок цукру та дрібкою ваніліну. Сирники викладіть в форму, залийте сметанним кремом і запікайте в розігрітій до 180 градусів духовці близько 15–20 хв.
Вероніка ТОЛОЧКО. м. Київ.