Хочу подарувати доньці на зиму ковдру. Прийшла в магазин й аж очі розбіглися — такий величезний вибір. Підкажіть, яка ковдра краще зігріє в холоди?
Світлана Грінченко. м Львів.
Вовняні. Бувають двох видів: тканого пледа і ковдри з вовняним наповнювачем. Найпопулярніші — з овечої і верблюжої вовни.
Вовна завдяки своїй структурі чудово зберігає тепло; пропускаючи повітря, дозволяє шкірі дихати і запобігає парникового ефекту; добре вбирає вологу; вовна міцна та зносостійка — такий виріб служитиме довго; самі ковдри доволі легкі. І верблюжа, і овеча вовна мають лікувальні властивості. Вартість ковдри з вовняним наповнювачем українського виробництва від 500 грн (розмір 172х205 см).
Мінуси. У підковдрі з нещільної тканини жорстка вовна може колоти шкіру і викликати подразнення, що створює дискомфорт уві сні; як і більшість натуральних матеріалів, вовна — це алерген, тому для людей з високою чутливістю на неї не підходить.
Синтетичні. В якості наповнювача використовують штучний матеріал, наприклад, холлофайбер.
У чому плюси? Мають легку вагу; волокно холлофайбера за структурою нагадує пружину, тому матеріал добре тримає форму, неколючий; в такому наповнювачі не заводяться пилові кліщі, гіпоалергенний; можна прати в машинці, а сохне швидко. Якщо ви не готові до великих витрат, можете обрати такий виріб, вартість полуторної ковдри від 300 грн.
Мінуси. Незважаючи на зовнішню пухнастість, не такі вже й теплі. Штучний матеріал створює статичну електрику і погано пропускає повітря.
Пухові. Наповнювач виготовляється з натуральної сировини, найчастіше гусячого пуху. Бувають ковдри зі 100-відсотковим пухом в складі або ж з додаванням пера (що більше добавки, то дешевше виріб). Бажано, щоб відсоток пера був не більший половини, бо ковдра вже не буде такою легкою і пишною.
Ідеально підходять для зимового часу; добре вбирають вологу; утримують тепло. Надавайте перевагу не стьобаній ковдрі, а касетній, де пух вдувається в кожну перегородку-касету. Така технологія сприяє довговічності пухових ковдр і можете бути впевнені, що наповнювач не вилізе через погано прошиті краї. Касетна ковдра не збивається і значно тепліше за стьобані. Деякі виробники обіцяють 10 років служби (за правильного догляду).
Мінуси. За великої вологості пух швидко стає вогким. Можуть завестися пилові кліщі. Не рекомендовані алергікам. Пухові вироби вирізняє висока вартість. При розмірах 142х205 см — від 1900 грн (виробництво Україна).
Ватяні (бавовняні). Наповнювач виготовляється з натурального бавовняного волокна. У наші часи роблять якісні вироби, які відрізняються від старих важких ватних ковдр.
Добре вбирають вологу; пропускають повітря; не викликають алергію. У якісних виробах можете не боятися, що він зіб’ється. Ватяний прошарок скріплюється бавовняною пряжею по всій довжині та ширині, тому матеріал не скочується в грудки і розподіляється рівномірно. Доступні за ціною, при розмірах 175х200 см вартість ковдри українського виробництва від 250–300 грн.
Мінуси. Не можна прати — єдиний можливий спосіб видалення забруднень полягає в вибиванні пилу або професійному чищенню. Вбирає сторонні запахи. Доволі важке.
Зверніть увагу: на упаковках товару багато виробників зігрівальні властивості ковдр позначають точками. Їх кількість залежить від ступеню теплоти виробу, максимальне — 5. Дуже тепле — 5 точок. Тепле — 4. Всесезонне — 3 точки. Легке — 2. Літній варіант — 1.
Радила Діана ШЕПЕЛЬ.