Напередодні Великодня найперша турбота кожної господині – гарна, пишна, смачна паска, бо ж саме вона є головною окрасою святкового столу.
ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ
Перш ніж замісити тісто, просійте борошно: воно збагатиться повітрям і водночас позбудеться сторонніх домішок.
Щоб тісто вдалося, беріть лише свіжі дріжджі.
Готуючи опару, заливайте її всією кількістю рідини, вказаної в рецепті, підігрівши до температури 25-30 градусів (холодніша або надто гаряча рідина вповільнить дію чи геть зіпсує дріжджі). Найкраще залити їх молоком.
Посипте поверхню дріжджового розчину тонким шаром борошна, яке візьметься тріщинами, коли опара підходитиме. Про готовність опари свідчить збільшення об’єму тіста більш ніж удвічі та поява пухирців.
Додавши до готової опари решту продуктів, слід якомога довше вимішувати й «вибивати» тісто, поки воно почне відставати від рук (їх добре змастити перед цим олією). Жир додають у тісто наприкінці замішування.
Повторне бродіння має тривати півтори-дві години, за цей час треба перемішати тісто двічі й відставити, щоб знову виросло у півтора-два рази.
Для безопарного тіста дріжджі посипають цукром, а коли вони розпустяться, додають усі продукти, замішують і відставляють у тепле місце на годину-півтори для бродіння. Тісто двічі-тричі перемішують за цей час.
Під час випікання стежте за температурою в духовці: при низькій тісто переросте, а при вищій, ніж треба, не встигне як слід підійти.
Якщо паску важко відокремити від стінок форми, обгорніть її мокрим рушником і потримайте над парою або ж опустіть денце форми у холодну воду на 5 хв.
УЗЯВШИСЬ ЗА ТІСТО…
Варто знати, що підготовлені до випікання вироби з дріжджового тіста деякий час тримають у теплому місці, щоб підійшли;
– пісочне тісто, навпаки, перед випіканням треба тримати на холоді;
– печиво, пиріжки матимуть гарну рум’яну скоринку, якщо за 5-10 хв. до випікання змастити їх збитим яйцем або лише жовтком;
– соду додають точно за рецептом, бо якщо її буде забагато, тісто матиме жовтуватий колір і поганий смак, а замало – вийде глевке. Сода краще розчиниться, якщо додати у тісто лимонної кислоти або оцту;
– найкращим жиром для дріжджового тіста є маргарин, який легко всотує борошно. Жир для тіста має бути теплим, але не гарячим;
– замішуючи тісто на маргарині, сіль не додавайте, бо маргарин уже підсолений;
– для бісквітного тіста на кожне яйце беруть 20-30 г цукру і 20 г борошна.