Головний біль напруження — це найпоширеніший тип головного болю. У наш час постійних стресів та дедлайнів з ним стикаються майже усі. Коли головний біль стає досить частим явищем і заважає нормально функціонувати, виникає потреба у медичній допомозі.
ОСНОВНІ СИМПТОМИ: біль тисне на голову, неначе тісний шолом, шия ніби в лещатах. Окрім того, на короткий період може відбуватися погіршення зору, запаморочення. Біль супроводжує нудота. Ці відчуття послаблюються після прийому анальгетиків.
Зауважте, що зі знеболювальними препаратами слід бути особливо обережними, адже виникає звикання до препарату. По-перше, доводиться приймати вже дві, три, десять таблеток, від чого страждають печінка та нирки. По-друге, в організмі виробляється спусковий гачок: «біль-таблетка-полегшення-біль». Голова болітиме сильніше, таблеток питимете більше, вони перестануть допомагати, таким чином підтримуватимете фармацію, але не вирішите проблему.
Якщо тяжкі думи пережитого дня турбують уночі, людина вранці прокидається млявою, стомленою, з головним болем. Емоційні напруження, малорухливий спосіб життя призводять до того, що головний біль цього типу стає постійним супутником людини впродовж життя.
Покращити свій стан можете самостійно, якщо дослухатиметеся нескладних порад.
ПОСЛУХАЙТЕ ЛЕГКУ МУЗИКУ
Вона заспокоює розтривожені нерви. Мова йде не лише про класику. Позитивні емоції, що викликає прослухана композиція, — це чудовий спосіб розслабитися. Музика має дарувати приємні спогади або думки, тоді вироблятиметься гормон щастя, а з ним і заспокоєння.
ПОЧИНАЙТЕ ДЕНЬ ІЗ ЗАРЯДКИ
Якщо відчуваєте, що до шиї немов причеплено цеглину — це остеохондроз. Він не дає можливості крові вільно живити судини головного мозку, що також викликає біль. Кожень день треба починати з простих вправ, самомасажу шиї, голови, плечового поясу і плечових суглобів. Масаж комірцевої зони надасть тонусу вашому тілу і сприятиме нормалізації руху крові.
Будь-який масаж — це стрес для закляклого від сидіння організму (мова про малорухливий спосіб життя), тож не слід його перевантажувати. Між сеансами масажу має пройти хоча б дві-три доби. При головному болю напруження важливий масаж, що розслабляє: не різкі рухи, без надмірного натискання. Після сеансу треба хвилин 10 посидіти, вкривши розігріте тіло теплим шарфом.
ЗАЙМАЙТЕСЯ ЙОГОЮ
Це заспокоює душу та нерви, а людям із «шоломом невротика», як ще називають головний біль напруження, це неабияк корисно. До того ж повільні зважені рухи, розтягнення тулуба, стояння на голові сприяють циркуляції крові. Спеціаліст-невролог Ігор Мальцев радить при головному болю напруження застосовувати також спеціальні вправи з калланетики або пілатесу, актуальні в будь-якому віці.
Калланетика — це система вправ, спрямована на розтягнення та скорочення певної групи м’язів. Основний принцип пілатесу — правильне дихання та плавність рухів. Виконання вправ на розтягування й укріплення м’язів сприяє узгодженості діяльності усіх відділів організму.
ПИЙТЕ ГЛІЦЕРИН
Ще одним симптомом головного болю напруження є підвищений внутрішньочерепний тиск. Нормалізувати його можна за допомогою розчину гліцерину: 1 столова ложка натщесерце (якщо надто солодкий, запивайте незначною кількістю рідини) протягом двох тижнів.
Гліцерин живить суху шкіру рук та обличчя, нормалізує внутрішньо-очний та черепний тиск, але має легку сечогінну та послаблювальну дію; його застосовують при лікуванні бронхіту.
Головний біль — це проблема, яка вимагає вирішення. Важливо знайти гармонію між власним тілом та думками. Тоді голові не буде про що боліти.
Аліна ВЕРБНА.