Коли слива починає достигати, вона часто обсипається, і половину врожаю доводиться збирати не з дерева, а із землі. Із чим пов’язане осипання слив?
Найчастіше причиною цього є недостатня вологість ґрунту. Як відомо, слива особливо вимоглива до вологи. Її коренева система знаходиться близько до поверхні ґрунту, тому поливати потрібно щедріше й частіше, ніж решту плодових культур. Якщо ґрунт сухий, то дерево росте погано, плоди на ньому дрібнішають і починають обсипатися.
Поливати дерева треба 3–5 разів за сезон. Це залежить від регіону, в якому росте слива, наскільки близько залягають ґрунтові води, який ґрунт, наскільки часто бувають опади тощо. При поливі потрібно змочувати ґрунт на глибину 40–60 см. Також рясно полити треба за два тижні до збирання врожаю.
Великий вплив на дозрівання плодів та їх збереження на гілках має і живлення дерева. Чим воно краще, тим більше плодів залишиться на гілках. Так, якщо не вистачає азоту, то зменшиться приріст, листя почне жовтіти і дрібнішати, плоди погано зав’язуються, зав’язі сильно обсипаються. Якщо в ґрунті не вистачає калію, то плоди зав’язуються нормально, але велика зав’язь сильно обсипається. Тому необхідно стежити за станом ґрунту та своєчасно вносити добрива. У першій половині літа потрібно підживити сливу коров’яком, пташиним послідом або іншим добривом швидкої дії.
Обсипаються сливи з тих дерев, які уражені шкідниками або хворобами. Особливо великої шкоди завдає сливова плодожерка – через неї можна втратити до половини врожаю.
Також причиною обсипання молодої зав’язі може бути підмерзання дерева взимку. В результаті слива порадує пишним цвітінням, але врожай буде поганим.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.