Як діяти, з чого почати, коли квартиру затопили сусіди?
Вікторія. Тернопільська обл.
Першочергово — зафіксуйте факт залиття квартири. Разом із сусідами та представниками ЖЕКу складіть відповідний акт. У ньому потрібно визначити орієнтовну причину залиття: сусід (сусіди), пошкодження внутрішньобудинкових мереж, виконання технічних робіт сервісними працівниками надавачів послуг, тощо.
В акті мають бути зазначені такі відомості:
1) дата його складання (число, місяць, рік);
2) прізвища, ініціали та посади членів комісії;
3) прізвище, ім’я, по батькові власника (наймача, орендаря) квартири, що зазнала шкоди;
4) адреса квартири, поверх, форма власності;
5) характер залиття та його причини;
6) завдана матеріальна шкода (обсяги необхідного ремонту приміщень квартири, перелік пошкоджених унаслідок залиття речей та їхня орієнтовна вартість);
7) висновок комісії щодо встановлення вини особи, яка вчинила залиття.
Важливо правильно оформити акт, інакше, як свідчить судова практика, суд визнає цей доказ неналежним і недопустимим. Водночас, якщо винуватець відмовляється від підписання акту, це не може вплинути на правильність та юридичну значимість документа. Важливе значення для задоволення позовних вимог має також оперативне реагування, тому не треба зволікати зі зверненням до керівництва організації (підприємства), яка відповідно до укладеної угоди надає послуги з утримання будинку. Слід також зафіксувати ситуацію на фото чи відео. Доречно це робити навіть у кілька етапів: під час виявлення, з певними часовими інтервалами, наприклад, через 6 год., добу, адже видимі ознаки шкоди проглядаються не відразу.