Сезон закінчується, тож садово-городній інвентар відправляється на відпочинок. Щоб розпочати наступний сезон без неприємних сюрпризів (іржі на інструментах тощо), його слід належно підготувати до зими.
Щоразу після використання інструмент треба оглядати на наявність пошкоджень, очищати від ґрунту та іншого бруду, за потреби точити, змащувати, закріплювати розхитані елементи, а щоб не іржавів, не залишати їх на вулиці, особливо на ніч. Заточують інструменти на спеціальному верстаті, бруском або напилком.
Зберігають садовий інвентар у сухому темному приміщенні вертикально або підвішують. В ідеалі — в окремому приміщенні чи принаймні відділенні. Перед зимовим зберіганням металеві частини добре просушують і змащують мастилом. Гострі та ріжучі елементи бажано сховати у чохли. Дерев’яні ручки не зайве просочити лляною олією, вкрити лаком або пофарбувати.
Секатори протирають наждачним папером. Пилку очищають і загортають у промаслений папір чи тканину. Наприкінці сезону зливають всю воду з лійок і шлангів, промивають і просушують обприскувачі, ретельно змащують колеса і підшипники тачок універсальним мастилом. Щоб знищити збудників захворювань, які можуть зимувати на брудних садово-городніх інструментах, їх треба продезінфікувати 5-процентним розчином марганцівки чи окропом і ретельно просушити.
Якщо на металевих поверхнях є іржа, її знімають металевою щіткою, витирають, а потім змащують мастилом. Садові шланги скручують у рулон або намотують на спеціальну котушку. На зиму прибирають опори і дерев’яні кілки для рослин. Плівку з теплиць і парників знімають, миють, висушують, скручують і ховають до весни. Контейнери для розсади, відра, лійки, горщики також прибирають на зиму в закрите приміщення.
Катерина ОКУНЬ.