Дуже часто чуємо від знайомих нарікання, що взимку вони набирають зайву вагу. Та й самі нерідко помічаємо, що додалося кілька кілограмів. Чому так відбувається? Це пов’язано з уповільненням обмінних процесів, меншою тривалістю світлового дня, зменшенням фізичної активності. Як із цим боротися?
Харчуйтеся теплою, але не дуже гарячою їжею. Так вона краще засвоюється, бо ферменти травлення у шлунку працюють за температури тіла, тобто оптимальна для їжі – 38-40 градусів. Водночас холодні страви як слід не перетравлюються і швидко залишають шлунок, а поживні речовини не встигають наситити організм і віддати йому все найцінніше.
Хоч пити холодної пори року хочеться не так часто, як улітку, рідина важлива за будь-якої погоди. Вона захищає організм від зневоднення, нормалізує роботу системи травлення. А дефіцит рідини спричиняє уповільнення обміну речовин в організмі, що веде до погіршення самопочуття. Брак води в організмі може призвести й до безсоння.
Звісно, вийти на прогулянку влітку приємніше, ніж узимку. Та й нині є чимало розваг: ковзани, лижі, прогулянки по скрипучому снігу. Якщо зимові види спорту вас не приваблюють, тренуйтеся під дахом: фітнес, басейн, танці тощо. Важлива і корисна зимова звичка – прогулянка в обідню перерву. Брак сонячного світла погано позначається на здоров’ї. Денне світло сприяє виробленню у мозку серотоніну зимовий дефіцит якого веде до втоми, слабкості й навіть депресії. Тому хоч на 15 хв. в обідню перерву виходьте на вулицю. Зробите кілька справ одночасно: розімнете ноги, подихаєте свіжим повітрям, насититесь вітаміном й і підвищите рівець серотоніну.
А ще зима – це сезон лазень. Регулярні банні процедури зженуть зайву вагу, виведуть токсини і зігріють організм, а в гарній компанії ще й поліпшать настрій.
Наталія ГАВРИЛЕНКО.