ОГІРКИ
Оптимальні для них умови: температура повітря на рівні 18–20 градусів, відсутність протягів, підсвічування лампою денного світла, шпалера.
Сійте насіння відразу в ємність, в якій огірки ростимуть далі. Найзручніше використовувати великі горщики або щільні пакети об’ємом 4–5 л. Заповніть їх ґрунтом для розсади, полийте підігрітою водою і посійте по одній насінині в кожний на глибину 1,5 см. Якщо насіння не оброблене виробником, попередньо загорніть його в змочену в медовому розчині (0,5 ч.л. меду на 0,5 л води) ганчірку і залиште на 8–10 год. у теплі. Прикрийте плівкою посіви, щоб створити відповідний мікроклімат. Після появи сходів укриття зніміть.
Коли з’явиться перший справжній листочок, підживіть огірки розведеним за інструкцією комплексним добривом для гарбузових. Підсвічуйте по 3–4 год. вранці та ввечері, а у похмурі дні – протягом 12 год.
Коли з’являться вусики, підв’яжіть рослину до шпалери. Кращі сорти для вирощування на підвіконні: Щедрик F1, Атлет, Кущовий, Конні, Преміум, Талісман, Кімнатний, Кімнатне диво, Балконний та інші.
ПОМІДОРИ
Кімнатні помідори, на відміну від огірків, краще вирощувати з пересадкою. Насіння спочатку посійте в маленькі горщики (по 2 насінини на кожний). Після появи сходів слабші рослини прищипніть. Як коренева система повністю заповнить ґрунт, пересадіть у ємність із землею об’ємом близько 5 л. Підживлюйте розведеним за інструкцією комплексним мінеральним добривом раз на два тижні до початку цвітіння.
Далі удобрюйте тільки натуральним. Найбільш універсальний варіант для томатів і огірків – хлібний квас. Жменю висушеної скоринки хліба залийте 0,5 л гарячої води. Дайте настоятися до охолодження. Процідіть через марлю, відіжміть гущу. Об’єм настою доведіть водою кімнатної температури до 3 л, полийте рослини. Решту зберігайте в холодильнику. Використовуйте для поливів раз на 3–4 дні.
Кращі сорти томатів для вирощування на підвіконні: Дубок, Рубі Ред, Білий налив, Ваймон, Грезанда, Кімнатний, Апельсиновий, Українець, Уманський тепличний та інші.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.