Для того, щоб лопати, граблі та інші інструменти служили вірою і правдою не один сезон, необхідно ретельно доглядати за ними, особливо після осінніх робіт. Дізнайтеся, як зробити це правильно.
ПРАВИЛА ОЧИЩЕННЯ
Проблем із очищенням інвентарю в літній період, як правило, не виникає: земля швидко підсихає і обсипається. На ніч потрібно лише прибрати інструменти в сарай, щоб не намокли. Восени ж провести ці роботи набагато складніше, адже земля щільно прилипає до лез, а на держаках часто залишаються і бур’яни, і сміття. Не можна залишати їх у такому вигляді — ретельно очищайте та просушуйте інструменти.
Не менш ретельним має бути й огляд лопат, сапок, вил перед відправленням їх на зимовий відпочинок. Якщо на металі з’явилася іржа, її потрібно обов’язково відчистити. Крім того, варто подбати про своєчасне заточування інструменту. Заслуговують на увагу і його дерев’яні держаки, які необхідно змастити лляною олією (можна і соняшниковою). Такий догляд дозволить їм довго не розсихатися.
Усі ріжучі частини бажано перед зимівлею змастити солідолом або мастилом. При огляді бензо- і електромеханічного інвентарю потрібно уважно перевірити всі кріплення — скоби, шурупи, а також різьбові з’єднання, цілісність шнурів живлення. Крім того, не можна залишати інвентар із рештками палива — карбюратор повинен бути абсолютно чистим.
МІСЦЕ ВИДІЛІТЬ СУХЕ
Для зберігання будь-якого інвентарю потрібно виділити сухе місце, в яке не потрапляють сонячні промені. Це дозволить вберегти інструменти від корозії металу та пересушування дерев’яних частин.
Садовий інвентар можна підвішувати на стіни сараю на гачки, а можна акуратно складати в чистий і сухий ящик. Ще один чудовий варіант для зберігання — дерев’яні полиці.
Будь-який ріжучий інструмент бажано попередньо загорнути в чохли. Дрібний (ножівки, садові ножиці) можна складати в рукава старих спецівок.
Садові шланги можна акуратно зберігати, намотуючи на барабан або на кілька кілочків, попередньо вбитих у стіну сараю.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.