Визначити точну кількість фарби зазвичай непросто. Тому нерідко після ремонтних робіт господар ставить рештки на зберігання, сподіваючись, що колись стануть у пригоді. А коли нарешті вона знадобиться, з’ясовується, що фарба засохла чи вкрилась шаром плівки. Що робити, аби цього не сталося?
Фарбу зберігають у щільно закритих ємкостях без доступу повітря у місцях, захищених від сонця та вологи. У сирих приміщеннях бляха може заіржавіти, що зіпсує фарбу. Маленька підказка: часто кришку важко відкрити через те, що вона приклеїлась до залишків фарби по краях шийки, тож покладіть під кришку поліетилен або фольгу. Це не лише полегшить відкривання кришки, а й слугуватиме додатковим ущільненням.
Температура в приміщенні для зберігання має бути постійною, без значних коливань. Місце – прохолодне, але без промерзань. Якщо в банці більш ніж половина фарби, краще перелити її в меншу банку зі щільною кришкою. Що менше повітря всередині, то краще.
Якщо фарба з часом загусла, її розводять розчинником, наприклад, уайт-спіритом. Буває, що на поверхні фарби утворюється плівка. Обріжте її по краях ножем та обережно зніміть. Змішувати її з фарбою не можна – вона не розчиниться. Якщо шматочки плівки все ж потрапили у фарбу – процідіть її. Для цього можна скористатися капроновою панчохою.
Ольга КВАША, маляр.