Щоб оформити право власності на земельну ділянку в порядку спадкування, спадкоємцю необхідно здійснити такі дії.
Особисто подати державному або приватному нотаріусу заяву про прийняття спадщини за місцем її відкриття (останнє місце проживання померлого). Якщо воно невідоме, місцем відкриття спадщини вважають місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини.
Дізнатися через веб-сайт: Публічна кадастрова карта України — https://map.land.gov.ua, у землевпорядній організації по місцю знаходження земельної ділянки або безпосередньо у нотаріуса, чи внесені відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру, чи є у наявності документи, що підтверджують право власності померлого на земельну ділянку, чи присвоєно земельній ділянці кадастровий номер.
Замовити у землевпорядної організації виготовлення технічної документації з відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Домовитися з землевпорядною організацією про вартість, строки виконання робіт і укласти відповідний договір, у якому буде вказано конкретні строки виконання робіт. Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки, які за потреби мають бути закріплені межовими знаками встановленого зразка. Технічна документація має бути складена у паперовій формі та у формі електронного документа.
Далі слід ініціювати процедуру державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та у результаті — отримати Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Для цього треба звернутися до територіального органу Держгеокадастру в районі (місті).
Після спливу 6-місячного строку з дня смерті спадкодавця необхідно звернутися до нотаріуса, якому подавали заяву про прийняття спадщини. Він зобов’язаний зареєструвати право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, і відтоді спадкоємець стає повноправним власником успадкованої земельної ділянки.