Президент підписав законопроєкт №11407, який дозволяє військовому визначити членів сім’ї або людей, яким надходитимуть виплати у разі його потрапляння в полон або зникнення безвісти.
Для цього військовий має у письмовій довільній формі скласти особисте розпорядження на випадок захоплення в полон або заручником, інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти. У цьому розпорядженні він і вказує осіб, які за його вибором отримають виплати.
У Правозахисному центрі для військових «Принцип» також нагадують, що в разі відсутності такого розпорядження грошове забезпечення виплачують дружині (чоловіку), законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей (осіб із інвалідністю з дитинства — незалежно від віку) та батькам (крім дітей, батьків та інших осіб, які одержують від військовослужбовця аліменти, а також батьків, які позбавлені батьківських прав, за умови що ці права не були поновлені) рівними частками.
У разі відсутності такого розпорядження та вищезазначених осіб грошове забезпечення виплачують повнолітнім дітям, рідним братам (сестрам), законним представником яких є військовослужбовець, рівними частками в загальному розмірі, що не перевищує 20 відсотків грошового забезпечення.
Виплата грошового забезпечення здійснюється не більше, ніж до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.
У разі загибелі (смерті) військового або оголошення його судом померлим належні та не виплачені йому суми грошового забезпечення входять до складу спадщини.
Це не поширюється на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або дезертирували.