Особливих зусиль зберігання квасолі не потребує, та й специфічних умов також. Зберігають у сухому прохолодному місці з хорошою вентиляцією без потрапляння сонячних променів. Оптимальна температура 10–15 градусів.
Найбільший ворог квасолі — жучки, які з’являються при неправильному зберіганні. Тож аби вони її не дістались, зберігають квасолю в герметичних контейнерах, пластикових пляшках і щільно закритих банках. А всередину ємності ще й кладуть зубчик часнику, мускатний горіх, гвоздику, насіння кропу або лавровий листок. Також для зберігання використовують полотняні мішечки, які перед тим вимочують у дуже міцному розчині кухонної солі та добре висушують.
Якщо жучки вже завелись, це видно неозброєним оком — на таких квасолинах з’являються дрібні отвори. Аби позбавитись шкідника, боби заморожують на 2–3 доби в морозильній камері. Чи навпаки — прогрівають у духовці з температурою 60–65 градусів. Варто лише пам’ятати, що така квасоля вже не дасть сходів, тому годиться тільки для вживання в їжу.
Також важливо закладати квасолю на зберігання сухою, аби не запліснявіла.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.