Узимку їздила у справах до Києва й на ринку побачила жінку, що продавала просто-таки велетенські груші. За одну штуку просила аж 20 грн. Я не наважилася спитати, як отримує такі плоди. Однак вони й досі не виходять у мене з голови. Підкажіть, це такий сорт чи результат догляду?
Антоніна СИВУХА. Київська обл.
Однозначно відповісти важко. Дійсно, без високої агротехніки хороших врожаїв не отримати. Однак навіть за хорошого догляду, якщо сорт дрібноплідний, великими плоди не стануть. Приміром, якщо добре знайома всім Лимонка може бути вагою до 100 г, то, хоч як старайся, більшою не виросте. Отож, певно, мають значення обидва фактори. Сортів із крупними плодами існує чимало. Одним із лідерів за цим показником є сорт Таврійська, плоди якої важать до 250–500 г. Можливо, це й був саме він.
Сорт осінній, посухо- та морозостійкий попри те, що був виведений у Криму, шляхом схрещування сортів Бере Боск та Деканка зимова. Скороплідний, невибагливий до ґрунтових умов, високоврожайний, вирізняється високою транспортабельністю. Стійкість до хвороб (зокрема парші та бактеріального опіку листя) висока. Плоди добре зберігаються у погребі до лютого.
Колір шкірочки плодів яскраво-жовтий із рожевим рум’янцем, м’якуш на смак кисло-солодкий, приємний, соковитий, без грануляції. Після достигання плоди добре тримаються на гілках. Дерево середньоросле. Вартість дворічного саджанця — в середньому 90 грн.
Іван СИМАКОВ, садівник.