Огірки – ніжна та вибаглива культура. Причому це стосується як ґрунтових, так і тепличних сортів. Існує безліч нюансів, не враховуючи які, складно отримати добрий урожай.
ПЕРЕТРИМУВАННЯ РОЗСАДИ
Якщо огірки вирощують розсадою в стаканчиках, то з висаджуванням у ґрунт не варто затягувати. Вона має бути не старша 35 днів. Перетримані рослини починають чахнути, їм не вистачає живлення у невеликій ємності.
ЗАГУЩЕНІ НАСАДЖЕННЯ
Скупченість рослин на грядці призводить до хвороб і зниження врожаю. Кущі заважають один одному, серед щільно переплетених стебел застоюється повітря. У таких умовах квітки погано утворюються, плоди виходять дрібні та кострубаті. На загущених грядках найчастіше розвиваються грибкові захворювання.
ПОРУШЕННЯ СІВОЗМІНИ
Якщо садити огірки рік у рік на одному місці, урожай з часом знизиться. У ґрунті накопичуються збудники хвороб, зимують шкідники, які завдають шкоди саме цій культурі. Те саме відбувається, якщо садити огірки на місці гарбуза або кабачків. Тому повертати їх на колишнє місце потрібно щонайменше через 2 роки.
ВІДСУТНІСТЬ ПІДВ’ЯЗКИ ТА ФОРМУВАННЯ КУЩА
Підв’язані огірки плодоносять краще і довше, ніж вільно плетені по землі. На шпалерах формувати їх набагато простіше. Усі пасинки до 4 міжвузля необхідно видаляти, а пагони вище – обов’язково вкорочувати. Найзручніше це робити, поки пасинки маленькі, приблизно 3–5 см. Виламувати довші пагони незручно, до того ж це великий стрес для рослини.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.