Православні та греко-католики 12 липня вшановують апостолів Петра і Павла. Перш ніж стати учнями Христа, Петро був рибалкою у Віфсаїді — маленькому містечку на березі Галілейського озера, як вказує Писання, був людиною невченою і простою. Натомість Павло, здобувши гарну освіту та належачи до фарисеїв, переслідував християн і планував стати рабином. Проте сила слова Божого безмежна, тож коли Петра і Павла покликав Ісус, вони не лише стали Його послідовниками: Петро проповідував і зцілював багатьох людей, що збиралися на вулицях, аби хоч його тінь впала на них, а Павло проповідував по стількох країнах, що був названий «апостолом народів».
Буддисти 13 липня святкують Колообіг Майтреї — це свято, присвячене приходу на землю Майтреї — Будди майбутнього. Згідно з вченням, Будда Майтрея зараз перебуває на небі, де проповідує, та прийде час, коли зійде на землю. Це станеться, коли світом правитиме справедливий правитель-буддист.
Православні та греко-католики 12 липня відзначають Собор дванадцяти апостолів. Покликані Христом, вони не лише були Його учнями, але після Вознесіння стали Його наступниками в розбудові Церкви на землі. Юда Іскаріот не входить до числа цих дванадцяти апостолів, що вшановуються, бо після його зради й самогубства апостоли за жеребом обрали іншого — Маттія, який теж знав Христа.
Римо-католики 15 липня згадують святого Бонавентуру, середньовічного філософа і теолога, який став членом францисканського ордену та кардиналом, присвятивши своє життя розвитку Церкви та її богословської думки, за що був визнаний не лише святим, а й учителем Церкви.
Греко-католики 18 липня відзначають свято Всіх святих українського народу. Цей список розпочинає Андрій Первозванний, який, дійшовши до дніпрових круч, благословив ці землі. Далі слідують святі часів Київської Русі та всі ті, хто розбудовував Церкву на теренах України протягом усіх віків і значно поповнив списки українських святих новомучеників ХХ ст., зісланих у радянські концтабори та розстріляних за віру. Серед них і Климентій Шептицький, заарештований у келії під час вечірньої молитви, катований енкаведистами, які намагалися зламати його. Тортурами, фізичною і моральною наругою, шантажем… Слідчий вмовляв зректися своєї віри і перейти в юрисдикцію Московської патріархії, обіцяючи відпустити його в монастир. Архімандрит був непохитним у своєму святому переконанні. Загинув у Владимирському централі.
Марина ЧОРНА, релігієзнавець.