Червона смородина, навіть більше, ніж чорна, любить добре освітлення, але не така вимоглива до вологості.
Садити її найкраще рано восени, щоб саджанці встигли укорінитися і підготуватися до зими. Якщо ж не встигли восени, тоді слід зробити це навесні, одразу після того, як зійде сніг. Кущі порічки здатні рости і плодоносити до 25 років. Тому так важливо ретельно підготувати для неї місце.
Яму під посадку необхідно підготувати заздалегідь, за 2—3 тижні, щоб ґрунт устиг просісти. Ширина ям — 40—50 см, глибина — 40 см. Між рослинами при посадці залишають відстань близько 1,5 м. Кущі краще розташовувати рядами — уздовж доріжок або по межах ділянки.
У кожну яму додають відро перегною, 200 г суперфосфату та 50 г сірчанокислого калію. Перед посадкою саджанці бажано замочити в розчині гетероауксину чи іншого стимулятора росту. Коріння повинні бути довжиною мінімум 15 см.
Пошкоджені перед висадкою у ґрунт слід обрізати секатором.
Порічка менш вимоглива до внесення органічних добрив, ніж чорна смородина, але більш чутлива до хлору, тому хлоровмісні добрива не вносять.
Верхівку саджанця перед посадкою обрізають, залишивши 3—5 бруньок. Рослину можна саджати прямо або трохи похило під кутом 30—40 градусів — для кращого утворення додаткових коренів. Та й коренева шийка має бути заглиблена на 8—10 см — це буде їй тільки на користь. У момент посадки корінці рівномірно розправляють по всій ямі і стежать, щоб вони не загиналися догори.
Після посадки землю добре утрамбовують, щоб не було порожнин, і поливають відром води. Пристовбурні круги мульчують перегноєм або торфом. Таким чином, ґрунт залишається пухким усе літо.
Катерина ОКУНЬ.