За теплої погоди після збирання пізніх культур бажано розпушити ґрунт культиватором або плоскорізом. А потім полити розчином добрива Байкал ЕМ-1 із розрахунку 0,5 склянки на 10 л води для оздоровлення ґрунту, накопичення в ньому доступних форм поживних елементів і більш швидкого прогрівання навесні.
На грядки, де плануєте вирощувати гарбузові, капустяні та інші культури, що вимагають високих доз органіки, внесіть компост або гній, якщо не вирощували там гірчицю або іншу сидеральну культуру на зелене добриво.
Після зниження температури повітря до 2–3 градусів приступають, у разі потреби, до озимих посівів моркви, буряка, петрушки, салату, шпинату. Насіння присипте піском або приготовленою заздалегідь ґрунтовою сумішшю, дрібнішою, ніж при весняній сівбі на 0,5–1 см, але норму висіву при цьому слід збільшити на 20–25 відсотків. Замульчуйте такі посіви торфом або компостом шаром 2–4 см.
За бажання в жовтні можна закласти ще грядку м’яти. Для її посадки треба зробити борозни завглибшки 8–10 см. У них у вологу землю потрібно укласти суцільною стрічкою відрізки кореневищ довжиною 20–22 см. Міжряддя залишити шириною 45–60 см. Після укладання кореневища присипають ґрунтом, потім над рядком сапою нагрібають гребінь висотою 10 см.
Наприкінці місяця можна пересадити коренеплоди селери та петрушки в горщики для вирощування на вікні або в зимовій теплиці. Якщо температура в підвалі вище 5 градусів, його треба провітрити.