Це – необхідний захід, який допоможе захистити ваш сад від весняної навали комах-шкідників. Гoтуючись до зими, вони шукають собі укриття під корою, в опалому листі, засохлих пагонах. І дуже важливо вже зараз прoвecти хімічну обробку проти шкідників та їх личинок.
ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ?
Прибрати опале листя з-під кущів і дерев. Перед обприскуванням із кори дорослих дерев зніміть металевою щіткою лишайники та мох. Перекопайте неглибоко землю, не пошкоджуючи при цьому коріння. Кращий термін для осіннього перекопування пристовбурних кіл дерев – початок пожовтіння листя, тобто до активного росту коренів.
Глибина перекопування – 8–20 см (до рівня залягання всмоктуючих коренів, що визначається контрольною розкопкою по проекції крони), а під кущами – 5–8 см. Перекопування знижує кількість шкідників, які зимують у ґрунті. Опинившись на поверхні, вони гинуть від морозу. Як правило, перекопування пристовбурних кіл поєднують із внесенням добрив. Норми залежать від типу ґрунту, культури, віку і стану насаджень. Органічні добрива вносять із розрахунку 4–8 кг перегною або компосту на кв.м площі. Також вносять фосфорні та калійні добрива: 30–40 г суперфосфату і 15–20 г калійної селітри або калійної солі.
На кислих ґрунтах під чвас перекопування вносять вапно – 150–300 г на кв.м або деревної золи – 300–500 г на кв.м.
Покропіть смородину, аґрус, плодові дерева бордоською рідиною або 3-відсотковим залізним купоросом. Це позбавить сад від моху та лишайників, у яких комахи люблять відкладати яйця. Крім цього, розчин живить кору залізом, що допомагає в окислювальних процесах і готує рослини до зимівлі.
Після опадання листя, але не пізніше кінця жовтня, крону кущів, дерев і ґрунт під ними обприскують розчином сечовини (карбаміду).
Для його приготування 500 г препарату розводять у 10 л води. Це відмінна профілактика парші та плямистостей. Добре полийте перекопану землю розчином мідного купоросу – 50 г засобу на 10 л води. Щоб додатково захистити сад перед зимою, побіліть штамби дорослих дерев. Це допоможе вберегти їх від розтріскувань, шкідників і гризунів.
У сонячну суху погоду обробку можна проводити не тільки в жовтні, а й до початку листопада.