Прийнятий Верховною Радою Закон №2695 щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху передбачає зміни адміністративних санкцій за порушення ПДР.
Зокрема відтепер штраф за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами зросте у десять разів — 510 грн.
За керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленному порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у невстановленому для цього місці, закритим іншими предметами, в тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів, перевернутим чи неосвітленим штраф зросте у п’ять разів — 850 грн.
За повторне вчинення протягом року будь-якого з цих порушень винуватець сплачуватиме вже 1700 грн або відбуватиме громадські роботи строком від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
А за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год., порушення вимог дорожніх знаків та розмітки, правил перевезення вантажів, буксирування, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам, а також порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками, доведеться заплатити 340 грн.
За користування під час руху телефоном у руках, порушення правил навчальної їзди — 510 грн.
За ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, ненадання переваги маршрутним транспортним засобам — 680 грн.
Штраф за перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год. зросте до 3400 грн.
За залишення місця ДТП — до 3400 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років.
Штраф за керування транспортним засобом особою, яка не має на те права, або передача керування ним особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, зросте до 3400 грн.
За непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху штрафуватимуть на 255 грн і вже без попередження.
За порушення ПДР особами, які керують велосипедами, гужовим транспортом, і погоничами тварин штраф становитиме 340 грн.
Якщо ж ці порушення пішоходів та велосипедистів вчинені у стані сп’яніння, штраф зросте до 680 грн, а якщо створили аварійну обстановку, заплатять 850 грн.
Штраф за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, а також передачу керування транспортним засобом такій особі, відмову від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння зросте до 17000 грн із позбавленням права керування.
За повторне порушення — 34000 грн із позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк 10 діб із позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки.
За таке порушення (керування у стані сп’яніння) двічі протягом року — штраф 51000 грн із позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника або адміністративний арешт на строк 15 діб із позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років, з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Адміністративне стягнення за водіння у нетверезому стані може бути накладене протягом року після вчинення такого правопорушення — зараз воно може бути накладене, за загальним правилом, лише протягом 6 місяців.
Тимчасове затримання транспортного засобу в разі фіксації обставин тимчасового затримання в режимі фотозйомки (відеозапису) може відбувається без присутності понятих.
Огляд водія (судноводія) на стан сп’яніння може проводитися із застосуванням відеозапису, а в разі неможливості відеозапису — в присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов’язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Крім того, буде посилено кримінальну відповідальність.