Відпустка дає змогу людині не лише відпочити, приділяючи увагу зміцненню здоров’я, а й «перемикатися» на інші види діяльності, збагачуватися новими враженнями. Як з’ясували дослідники Університету Королеви Марії, перебування в середовищі, що стимулює нашу цікавість, здатне зміцнювати імунітет, давати потужний заряд бадьорості. Адже в цей час, як унаочнили лабораторні аналізи, збільшується кількість білих кров’яних клітин, які борються з інфекціями.
З огляду на це корисна зміна обстановки в комплексі з цікавими заходами і сприйняття незвичних об’єктів, знайомство або просто спілкування з новими людьми. Навіть участь у коротких туристичних поїздках, екскурсіях активізує імунітет, зміцнює здоров’я, не лише тілесне, а й психічне.
З другого боку, формулюючи засади ідеальної відпустки, науковці Університету Цюріха (Німеччина) рекомендують не поєднувати відпустку з працею, тобто виконанням звичних трудових процесів. Результати спостереження за 2000 учасників дослідження середнього віку переконують: ті, хто не мав чіткої межі між роботою і відпочинком, частіше стикалися з виснаженням і зниженням відчуття благополуччя, натомість підвищувався рівень тривожності, занепокоєння. Отже, у таких осіб відпустка як спосіб оздоровлення зводилася нанівець.
Юрій ТОКАРЄВ.