Щоб приготувати квашення за нашим варіантом, вам знадобиться мінімум складників та… окріп. Вже за день зможете скуштувати смаколик, а за три дні капуста набуде ідеального смаку.
На банку 3 л:
- 2–2,5 кг білоголової капусти
- 3 лаврові листки
- 1 морквина
- 2 столові ложки солі
- 1,5 л води
Візьміть капусту з розрахунку, щоб після очищення качана вийшло 2–2,5 кг продукту. Нашаткуйте ножем або скористайтеся економкою. Натріть морквину. Перемішайте капусту та моркву. Додайте до суміші 3 лаврові листки. Покладіть усе в чисту банку, щільно утрамбовуючи, щоб не було порожнин.
В окремому посуді розчиніть 2 столові ложки солі у 1,5 л окропу. Охолодженим розчином залийте банку з капустою. Поставте у глибоку миску на випадок, якщо розсіл почне витікати, та розташуйте на кухні поблизу плити або іншого теплого місця. Накрийте марлею або кришкою з дірками, аби капуста дихала.
Через добу проколіть ножем чи шампуром до самого дня ємності, щоб випустити гази, які утворюються під час бродіння. Піну на поверхні розсолу теж ретельно знімайте, поки припиниться процес бродіння. Про це свідчитиме той факт, що піна перестане з’являтися, а розсіл стане прозорим.
Скуштувати квашену капусту можна через добу. Повністю готова буде через три доби. Продукт тримайте щільно закритим кришкою в холодильнику.
Кулінарні інструкції
* Щоб засолена капуста вийшла хрусткою, варто обрати пізні зимові сорти. Такі мають більшу концентрацію цукру, а їхнє листя туге та щільне.
* Для квашення краще обрати скляні банки або емальовані каструлі. Коли шаткуєте капусту ножем, то намагайтеся не надто подрібнювати. Тонкі смужки можуть стати м’якими, без притаманного хрусткого ефекту.
* Ємність із капустою залиште бродити біля теплого місця. Саме від температури залежить, наскільки швидко закінчиться процес ферментації.
Рецепт із сайту klopotenko.com