Квашена капуста присутня не тільки в нашому зимовому повсякденному раціоні, вона бажаний гість і на святковому столі. Цей ферментований продукт заслуговує на увагу, і не лише тому, що в ньому багато вітамінів і біологічно активних речовин.
У процесі ферментації виникають молочно-кислі бактерії, які починають рости й поїдати цукри та вуглеводи, виробляючи гази. (З цієї причини капусту в процесі квашення періодично протикають, випускаючи їх). Ці бактерії та деякі пробіотичні штами мікроорганізмів покращують стан кишечника. Клінічні дослідження, проведені щодо синдрому подразненого кишечника, засвідчили, що в людей, які регулярно вживають квашену капусту, знижувалися дискомфорт і запалення.
Вживання квашеної капусти допомагає виробляти в кишечнику серотонін – гормон радості й задоволення. У людей піднімається настрій, вони легше переносять стрес. Квашена капуста містить багато ізотіоціанатів, речовин, які гальмують розвиток раку, знижують його ризик і розвиток. У 200 г капусти міститься майже половина добової норми цих речовин.
У Південній Кореї було проведене дослідження, яке показало, що квашена капуста, яка має сильну антиоксидантну дію або активність проти білка, що відкриває вхід вірусу SARS-CoV-2 в клітину, підвищує імунітет і знижує ризик розвитку серйозних ускладнень від коронавірусу та важкого перебігу хвороби. Однак є протилежні думки лікарів. Адже давно відомий факт, що капуста підвищує захисні сили організму, а у випадку з коронавірусом люди, навпаки, страждають не від нестачі імунітету, а через надлишкову імунну реакцію, коли розвивається цитокіновий шторм, тобто організм дуже бурхливо реагує на віруси.
Валентина ГАРКАВА.