Випадків, коли вони це роблять поза визначеним місцем, чимало, особливо при вигульному утриманні. Кури-несучки можуть облюбувати собі «гніздо» десь у траві, чагарниках, сіні, навіть на городі, у дровах.
ПРИЧИН МОЖЕ БУТИ КІЛЬКА
1. Молоді несучки. Досить часто молоді кури несуть яйця просто на підлозі курятника. Щоб виправити ситуацію, достатньо завести в курнику гарного півня – він сам залізе в гніздо і закликатиме туди несучок.
2. Наявність паразитів, бліх і кліщів. Якщо кури часто чухаються і обскубують на собі пір’я – це перша ознака наявності бліх. Вони можуть заразитися від різних птахів, горобців, голубів, які прилітають поклювати їхню їжу. Якщо кури мають бліх, то вони також є в підстилці та гніздах, тому птахи уникають гнізд і шукають інших місць для яйцекладки. Щоб позбутися курячих бліх, потрібно поставити попельні ванни, а в курятнику провести дезінфекцію, викинути та спалити всю підстилку з гнізд і підлоги. Гнізда можна обпекти паяльною лампою, стіни та інші поверхні побілити гашеним вапном.
3. Неправильне розміщення гнізд. Рекомендується встановлювати гнізда в далекому напівтемному місці курника. Щоб у процесі яйцекладки несучок не турбували інші кури,встановіть на гніздах злегка прикриті заслінки. Таким чином вони менше привертатимуть увагу інших курей, і несучки охочіше відкладатимуть у них яйця.
4. Відомі випадки, коли сусідські коти пробираються в курник і крадуть із гнізд яйця. Кури, звісно, лякаються і відмовляються нестися в гніздах. Один зі способів «дисциплінувати» несучок – дідівський, коли використовують муляжі курячих яєць. Зробити їх можна зі шматків крейди, або ж використовувати кульки для настільного тенісу. По одному муляжу в гніздо – достатньо, щоб кури неслися.