Із 1 липня українці можуть отримати так звані COVID-сертифікати — документи міжнародного зразка з підтвердженням, що їхній власник чи власниця не є носієм коронавірусу.
КОМУ ВИДАВАТИМУТЬ ЦЕЙ ДОКУМЕНТ
Сертифікат видаватимуть за однієї з трьох умов:
— якщо ви отримали дві дози вакцини проти COVID-19 (термін дії захисту становитиме 180 днів для отримання довідки, визначеної країною формату);
— якщо у вас є негативний ПЛР-тест (термін дії — 72 год. з моменту взяття зразка);
— якщо перехворіли на COVID-19 і ці дані внесені до електронної системи охорони здоров’я (термін дії — 180 днів із моменту отримання лабораторного підтвердження).
У документі також будуть дані про: ім’я та прізвище; серія та номер закордонного паспорта; дані про лікаря, який вносив відомості про вакцинацію, хворобу або тест на коронавірус.
COVID-сертифікат існуватиме як в електронній, так і паперовій формі.
ХТО І ЯК МОЖЕ ЙОГО ОТРИМАТИ
Інформацію про щеплення проти коронавірусу й те, що ви на нього перехворіли, братимуть автоматично із системи eHealth — вашої електронної медичної карти, яку веде сімейний лікар. Тож якщо він забув внести інформацію про вакцинацію, потрібно спершу з’ясувати питання з лікарем — інакше COVID-сертифікат просто не отримаєте.
COVID-сертифікати можна буде отримувати й безпосередньо в сімейного лікаря. Можливо, в майбутньому його можна буде отримати в центрах надання адміністративних послуг.
Отримання COVID-сертифіката є безоплатним.
Одна з основних цілей сертифіката — спрощення закордонних подорожей. Він показуватиме, що його власник чи власниця не є носієм коронавірусу, а отже, має право подорожувати за кордон без обмежень.
Також COVID-сертифікати можуть бути підставою для звільнення від дотримання певних карантинних обмежень. Якщо, приміром, в одній країні повністю вакциновані люди можуть не дотримуватися комендантської години, то й українці з COVID-сертифікатом, які приїхали в цю країну, так само можуть цього не робити.