Зимове щеплення найкраще підходить для волоського горіха. До того ж узимку в садівника з’являється більше вільного часу. Слід використовувати лише щеплені саджанці районованих сортів. Такі дерева вступають у плодоношення уже на 4—6 рік, а вирощені з насіння — значно пізніше.
Підщепи і прищепи заготовляють до сталих морозів. Слід вибирати здерев’янілі, добре розвинені живці з великими бруньками, завдовжки не менш ніж 30—40 см і завтовшки 10—20 мм. Краще вирізати їх із середини пагона, бо верхівкові часто гинуть під час стратифікації. Недостатньо визрілі, пошкоджені, з короткими чи надміру довгими міжвузлями, дрібними бруньками також не підходять. Живці з виснажених урожаєм дерев приживаються погано. Важливо, щоб до моменту щеплення вони перебували в стані спокою, інакше бруньки швидко прокинуться і підуть у ріст, що негативно впливає на зрощування. Тому зберігати їх слід у вологих тирсі або річковому піску в підвалі чи приміщенні з температурою 0—5 градусів.
Для щеплення беріть одно- або дворічні здорові, добре розвинені сіянці горіха з діаметром стовбура 10—20 мм і висотою не менше 20 см. Викопувати їх слід пізно восени і висадити у суміш дернової землі, піску, торфу та перегною (1:1:1:0,5). Тримайте за температури 22—25 градусів. Субстрат у контейнері має бути рівномірно зволоженим. Незабаром у підщепах починається рух соку. Хоча деякі садівники тримають підщепи до щеплення на холоді.
Щепити горіх можна у другій половині грудня — на початку січня чи пізніше. Процедуру зручно проводити в приміщенні з кімнатною температурою, сидячи за столом, тому іноді можна почути, як цей спосіб називають «настільним».
Коли підщепи йдуть у ріст, їх треба зрізати на пеньок на висоті 10 см від кореневої шийки. Основні способи зимового щеплення горіха — поліпшене копулювання і щеплення врозщіп, хоча дехто використовує й інші способи. Головна умова при щепленні — максимальна відповідність поверхонь зрізів підщепи та прищепи.
Після щеплення сіянці тримають у вологому субстраті за температури 22—25 градусів 3 тижні. За цей час підщепа і прищепа зростаються.
Розвиток пагонів відбувається швидко. Щеплені рослини висаджують у відкритий ґрунт вертикально, коли мине загроза пізніх приморозків, у канавки завглибшки 25—30 см. Перед посадкою їх треба добре зволожити. Місце зрощення під час посадки має бути на рівні поверхні ґрунту. Канавку закопують і підгортають ґрунтом, щоб утворився горбок на 7—10 см вище місця щеплення. Коли остаточно мине загроза весняних приморозків, горбки поступово протягом місяця розрівнюють.