Пізня осінь — сезон застуд. Чи можна від них уберегтися? Це в наших силах — не застуджуватися. Тільки треба загартувати себе. Що для цього робити, поговоримо згодом, а спочатку кілька слів про те, чим корисна для нас… застуда.
В організмі весь час відбуваються процеси обміну речовин, в результаті яких утворюються отрути-шлаки. Причина — неправильне харчування, особливо вживання рафінованих, тобто оброблених, продуктів (м’ясо, консерви тощо). Краще споживати більше свіжих овочів та фруктів. І не варто поєднувати несумісні продукти — м’ясо з хлібом, картоплею, булочки з молоком… Змішуючись, вони утворюють токсичний слиз. М’ясо-молочні продукти окислюють кров, а рослинні — залужують. Не обов’язково застуджуватися, досить переїсти м’яса, щоб окислити кров, і організм легше піддаватиметься грипу підчас епідемії.
Коли шлаки накопичилися, організм намагається їх позбутися. Найменше переохолодження, перевтома, стрес, навіть переїдання звалює в ліжко з температурою. Усе згадане — каталізатор, крапля, котра переповнює чашу. 3 підвищенням температури в організмі починається бродіння — посилюється обмін речовин, спрямований на виведення токсинів. У цей момент за наказом «внутрішнього лікаря» людина втрачає апетит, щоб енергія спрямовувалася на очищення, а не на перетравлювання їжі.
Ось людина потрапила під дощ. Промерзла. Зовнішні судини стискуються, кров біжить усередину тіла, застоюється там. Органи перевантажуються від надмірної кількості токсинів, як наслідок — запалення легенів, рідше — нирок, сечового міхура. Від холоду шкіра також стискується, у м’язах утворюються токсини. А потім годі й думати поворухнути шиєю, підняти руку.
Основоположник античної медицини Гіппократ казав: гарячка (лихоманка)— це інструмент, який сприяє одужанню від багатьох хвороб. Тим-то не слід знижувати температуру різними препаратами, особливо антибіотиками. Хоч і не можна допускати значного її підвищення, коли починаються галюцинації, судоми.
Є 3 СТАДІЇ ЛИХОМАНКИ:
- Людину морозить, шкіра холодна. Треба прийняти гарячу ванну, а потім закутатися — і в ліжко, щоб добре пропотіти. Колись люди в селах лягали на гарячу піч. Токсини виводилися, і температура знижувалася.
- Шкіра суха, є спрага, хворий не пітніє. Прийміть ванну, температура води має бути на 5—6 градусів нижча за температуру тіла. Обов’язково потім розітріться мочалкою. Після ванни тепло вкутайтеся й пропотійте. Під час лікування корисно пити сік, овочевий відвар, з’їсти лимон.
- Людина рясно пітніє. Слід продовжити потогінні процедури, прийняти ванну, температура води має бути на кілька градусів вища за температуру тіла. Завершити прохолодним душем — і під ковдру.
А щоб недуга оминала вас, після гарячого душу обливайтеся холодною водою. Але потім не забудьте зігрітися фізичними вправами! Таким чином шкіра загартується і токсини добре виводитимуться.
Олександра САДОВСЬКА, лікар.