Якщо в місцях нанесення засобів проти поту з’явилися свербіння, почервоніння, лущення шкіри, іноді набряклість, отже, цей дезодорант або антиперспірант вам не підходить.
Алергічна реакція виникає, як правило, в перші дні після застосування і вказує на те, що засіб гігієни потрібно поміняти. Алергія може виникнути незалежно від форми дезодоранту або антиперспіранта як на хімічний компонент в їх складі, так і на натуральний. Причина – виключно у складі засобу, компоненти якого виробник змінює на свій розсуд.
Треба нагадати, що дезодорант – це засіб, який знищує запах поту, але не запобігає його появі, а антиперспірант блокує потовиділення. Тому краще користуватися антиперспірантами. У людей, схильних до алергії будь-який засіб може спричинити контактний дерматит. А використання антиперспіранта може призвести ще й до запалення потових залоз.
Людям із чутливою шкірою краще вибирати дезодоранти, що не містять спирт і мають у своєму складі додаткові заспокійливі речовини – вітамін Е, пантенол, екстракт алое. Наносити їх потрібно на чисту й добре висушену шкіру тонким шаром. І пам’ятати, що цей засіб – індивідуальний захист.
При виникненні важких ознак контактного дерматиту слід звернутися до дерматолога, який призначить лікарську терапію. При лікуванні використовують антигістамінні препарати (діазолін, тавегіл, лоратадин, супрастин) і мазі для усунення місцевих симптомів типу цинкової або кортизонової.
Усунути алергічні прояви, зняти запалення, сприяти швидшому загоєнню шкіри допоможуть і відвари лікарських трав – череди, ромашки, кропиви. 100 г сушених рослин заливають 0,5 л окропу і настоюють пів години.
Потім проціджують і використовують як примочки або додають у ванну при купанні.
Підготувала Валентина ГАРКАВА.