Часто чуємо від лікарів, а їхню думку підхоплюють ЗМІ, що однією з визначальних причин ожиріння, серцево-судинних розладів, розвитку діабету є надмірне споживання солодкого, тобто вуглеводів. Надмірність, звісно, шкідлива в усьому, і не лише в харчуванні.
Однак дієти з цілковитим вилученням цукру, виявляється, можуть призвести до небажаних наслідків.
Зокрема британські дослідники на чолі з доктором Дін Цай встановили, що, хоч як дивно, причиною розвитку ожиріння є брак в організмі такої речовини, як глюкоза – джерело енергії, що виділяється при окисненні цього монбсахариду. Внаслідок цього порушуються біохімічні процеси, обмін речовин, тож виникають різноманітні розлади, в тому числі й процес «спалювання» зайвого жиру, а також погіршується робота мозку. Крім того, глюкоза – універсальний протиотрутний засіб, тож сприяє нейтралізації токсичних речовин і виведенню їх з організму.
Добова норма споживання цукру, рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я, становить 50 г, тобто приблизно 12 чайних ложок. Насправді ця кількість має бути меншою, адже цукор, а отже, його складник – глюкозу, містять кондитерські вироби і напої, солодкі фрукти, деякі овочі.
Віра МАЛА, лікар-дієтолог.