— Собаки, як і люди, сприйнятливі до зміни погодних умов. Перехід від осені до зими, від тепла до морозу може вплинути на імунітет тварини та її здоров’я, — розповідає ветеринарний фельдшер Сосницької дільниці на Чернігівщині Михайло ВЛАСЕНКО.
— Найбільш сприйнятливі до погодних змін цуценята, літні собаки, а також хворі тварини, у яких імунітет ослаблений та потребує особливої уваги господаря. Але, варто зауважити, що з настанням морозів, бактерії та мікроорганізми не такі активні, як у літній період, тому ризик підхопити нове захворювання мінімальний для тварин. І все ж таки, для безпеки вашого вихованця, розглянемо найпопулярніші хвороби собак, з якими можна зіткнутися в зимовий період.
ГРЗ
Так-так, вашого вихованця може спіткати гостре респіраторне захворювання, яке супроводжується кашлем. Найнебезпечніше у цій хворобі — її ускладнення, що веде до пневмонії. У важких випадках у собаки підвищується температура, вона сонлива, є задишка і виділення з носа. Своєчасна вакцинація допоможе знизити ризик захворюваності та підвищити імунітет тварини.
БРОНХІТ
Причиною бронхіту може бути протяг у теплому приміщенні і, звичайно ж, морозне повітря на вулиці. Характеризується дане захворювання запаленням та подразненням дихальних шляхів тварини. Якщо є хоч найменші ознаки бронхіту, необхідно звернутися до фахівця.
АРТРИТ
Зміна погоди може також загострити артрит — гостре запалення суглобів. При ньому собака відчуває болі під час руху. Перед настанням холодів обов’язково необхідно пройти курс лікування, щоб полегшити стан вихованця.
ДЕПРЕСІЯ
При зміні погодних умов, собаки найбільш схильні до депресії, і причина цього — відсутність уваги. Ознаками депресії є дратівливість, відсутність бажання гратися, відмова від їжі, частий сон. Щоб подолати сезонну зміну настрою, необхідно більше часу проводити зі своїм домашнім улюбленцем.
ПОТРАПЛЯННЯ АНТИФРИЗУ
Приємний запах і солодкуватий смак речовини під назвою антифриз дуже приваблює собак на вулиці. Потрапити в організм він може через смакові рецептори та слизові оболонки. Спочатку ця речовина пошкоджує печінку, потім нирки, що призводить до смерті. Перші ознаки отруєння антифризом — млявість тварини та блювання. Якщо є підозри, що ваш собака отруївся — негайно зверніться до спеціалістів, адже навіть невелика кількість цієї отрути може вбити тварину.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.