Колись не раз чула історію про те, що одна дівчина вийшла на вулицю з мокрою головою в холодну та вітряну погоду, захворіла на менінгіт і від цього померла. Чи не застерігали й вас колись не виходити на вулицю з мокрою головою та волоссям?
Для тих, хто лінується читати далі, скажу відразу: ви не можете захворіти чи застудитись від того, що просто вийшли надвір із мокрим волоссям. Адже причиною застуди та подібних хвороб є не мокре волосся, а мікроорганізми – бактерії чи віруси.
Ми частіше хворіємо на застудні вірусні недуги в холодну пору не тому, що «застуджуємося», а через те, що нижча температура повітря є кращим середовищем для вірусів, таких, скажімо, як риновірус (найпоширеніша причина застуди). Коли збираємося вдома, щоб уникнути різкого холоду, – інфекції, які передаються через повітря, мають тенденцію частіше й легше передаватись від однієї людини до іншої. Чи безпечно мочити волосся під дощем? Так, від цього не станете лисими, і це не шкодить ані волоссю, ані вашому здоров’ю.
А чи безпечно спати з мокрим волоссям? Вважається, що тривалий контакт із вологою може ослабити волосся. Коли воно мокре, може витягнутись аж на 30 відсотків від своєї довжини. Особливо не варто спати з мокрим волоссям і тугими зачісками (пучки, хвіст чи коса). Це може робити його ламким, сповільнити ріст, сприяти тьмяності. Бактерії та грибки процвітають у теплому вологому середовищі. Тому люди, котрі часто сплять із мокрим волоссям, збільшують ризик надмірного розмноження мікроорганізмів у ньому. Якщо у вас часті прищі на шкірі голови, є лупа, себорейний дерматит, інфекції, то краще не спати з мокрим волоссям. Водночас, нагадаю, що при вищезазначених станах митись і мочити висип можна.
Отож, дбаючи про своє волосся, краще лягайте спати з добре просушеним, оберіть наволочку, яка не утримує вологу (з шовку або іншої вологопоглинаючої тканини), відрегулюй те температуру вдома, приймайте душ за 1–2 години до сну.
Катерина БАКІКО, лікар-дерматовенеролог науково-медичного центру Святої Параскеви (м. Львів).