Внесення добрив узимку або напровесні, поки не зійшов сніг, дійсно, може спростити весняний клопіт для садівника. Однак для першого підживлення слід ретельно вибирати відповідний склад.
Потрібно врахувати висоту снігового покриву, щоб протягом дня він міг підтавати, і ґрунт отримував мікроелементи поступово. Якщо ж кучугури снігу високі, то поживні речовини може змити талою водою.
Серед мінеральних добрив для внесення по снігу підходять:
🌟 кальцієва селітра – містить одночасно й азот, і кальцій; на квадратний метр ділянки потрібно близько жмені препарату;
🌟 аміачна селітра – допомагає швидкому таненню льоду та снігу, починає діяти навіть у мерзлому ґрунті, забезпечуючи рослини азотом, підійде багаторічним культурам, деревам і чагарникам;
🌟 комплексні добрива – амофоска, яка надходить до коріння садових культур, щойно розтане сніг.
За допомогою перерахованих мінеральних складів можна забезпечити ділянку необхідними поживними речовинами. Азотні препарати працюють за таких умов ефективніше за інші.
Фосфорні добрива вносити потрібно восени, аби за зиму вони розклалися у ґрунті та збагатили його склад. Фосфор працює тільки в ґрунті, і розкидати його по сніговому покриву марно. Незважаючи на те, що він ефективно знищує сніг, рослинам корисні елементи не надходять.
Органічні добрива (зола, торф, компост, гній) теоретично можуть бути використані ранньою весною в такий спосіб – але якщо не просто безцільно розкидаєте їх по всьому сніговому покриву ділянки, а коли будуть внесені безпосередньо в пристовбурні кола чи поливальні канавки.
Ще одне важливе питання – багато добрив (особливо комплексні, багатокомпонентні) досить дорогі, тому їх внесення способом «по снігу», коли великий ризик вимивання та порожньої витрати, стає, прямо скажемо, недешевим задоволенням. Чи варто ризикувати – вирішувати вам. Тому краще потурбуйтеся про своєчасне осіннє внесення підживлення та грамотне весняне – у квітні–травні.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.