У мене виявили початкову стадію катаракти. Офтальмолог прописав капати очі Офтан катахромом 1 місяць. Скажіть, будь ласка, чи потрібно продовжувати лікування? І чи можна таким чином позбутися катаракти зовсім?
Наталія. м. Київ.
Катаракта виникає в багатьох людей у літньому віці. З роками кришталик мутнішає, і зір погіршується. Це перший симптом, який має насторожити. Також ознаками захворювання можуть бути роздвоєння предметів перед очима, зміна сприйняття кольору і зору залежно від освітлення. Тобто в сутінках ви бачите краще, ніж при світлі або навпаки. У людей, у яких не було короткозорості, вона може з’явитися. Короткозорість постійно зростає. У людей із далекозорістю можливе тимчасове поліпшення зору, при якому може відпасти необхідність носити окуляри.
«Діагноз початкової катаракти ставлять і в 40 років, вона розвивається роками, це захворювання називається факосклероз, – розповідає офтальмолог Наталія ГАРКУША. – Краплі Офтан катахром – від початкової катаракти. Їх можна капати не постійно, а періодично, як підтримуючу терапію. Наприклад, 1 місяць капаєте, а потім робите перерву на 3 місяці. Також доцільно приймати вітаміни для зору, наприклад, Оптікс форте або Про візіо форте. Пропивати їх потрібно двічі на рік – навесні й восени. І не забувайте відвідувати раз на рік офтальмолога».
У групу ризику потрапляють люди, хворі на цукровий діабет, курці й ті, хто проводить багато часу на сонці. Призупинити розвиток катаракти можна, зменшивши вживання цукру та солодощів, які сприяють помутнінню кришталика. І включивши в раціон продукти, багаті на вітамін С, який, навпаки, уповільнює помутніння кришталика і сприяє виробленню колагену, в першу чергу перець, як солодкий, так і гострий, хрін, ягоди. Приміром, в одному перці чилі міститься подвійна добова норма вітаміну С, а в болгарському – п’ять.
Але помутніння кришталика вилікувати краплями неможливо. Наразі катаракта успішно лікується тільки оперативним шляхом. Операція із заміни кришталика повертає повноцінний зір.