Мікрохвильова піч уже давно перестала бути предметом розкоші. Господині оцінили як її зручність, так і швидкість у приготуванні багатьох страв. Однак, як і будь-який прилад, вона потребує догляду. З часом піч брудниться всередині, на стінки налипає жир та часточки їжі, з’являється неприємний запах.
Аби цього не допустити, завжди користуйтесь спеціальною пластиковою кришкою для накривання посуду з їжею, яку розігріваєте або готуєте. Якщо ж піч забруднилась, є кілька дієвих, а головне — простих способів її чищення.
У миску з водою додайте 2–3 столові ложки оцту або сік лимона і поставте у піч. Включіть її на 5–10 хв. на повну потужність. Зачекайте потім ще 2–5 хв. Обережно вийміть миску. Тепер помийте піч зсередини вологою ганчіркою або мочалкою — і переконаєтесь, як легко бруд відставатиме від стінок. За відсутності під руками лимона чи оцту можна зробити те саме, з простою водою або додавши у неї кілька ложок соди. Деякі господині радять у воду додавати висушені апельсинові шкірочки. Тоді в печі залишиться ще й приємний апельсиновий запах. Тацю, що міститься всередині, можна мити звичайним мийним засобом для посуду.
Зовнішню частину приладу миють злегка вологою ганчіркою, змоченою у мильній воді.
Миючи мікрохвильову піч, стежте, щоб вода не потрапляла у вентиляційні отвори. Не можна застосовувати й абразивні засоби, бо вони пошкоджують поверхню. І тим більше користуватися металевою щіткою чи ножем для відчищування бруду, що міцно в’ївся. Чистити треба лише гелеподібними засобами для миття посуду.
І не забувайте: чим довше бруд знаходитиметься всередині, тим важче буде його відмити.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.