Запалення бронхів (бронхіт) найчастіше спричиняють такі інфекції, як віруси, бактерії, грибки, а також алергени, тютюнокуріння. Найхарактернішим його проявом є кашель. При загостренні хвороби зазвичай підвищується температура тіла, з’являється озноб.
Перед призначенням лікування лікар-пульмонолог має визначити, що саме призводить до захворювання. За хронічної форми обов’язковою передумовою терапії та профілактики бронхіту є визначення та ліквідування осередку інфекції.
З-поміж рецептів фітотерапії ефективним є застосування:
- Cоку чорної редьки з медом. Змішати склянку соку зі столовою ложкою меду, приймати по 2 столові ложки після вживання їжі тричі на день і перед сном.
- Шандри (кінська м’ята, мехрацуц, продається в аптеках як лікарська рослина): 2 чайні ложки подрібненої сировини (добова доза) залити склянкою кип’яченої води кімнатної температури й витримати протягом 3—4 год., процідити. Приймати по 1/4 склянки за 30 хв. до вживання їжі 3—4 рази на день, підсолодивши медом за смаком.
- Можна приготувати мікстуру від кашлю: 100 г сухої подрібненої шандри варять у 3/4 л води протягом 30 хв., доки вода википить до 0,5 л, проціджують і додають 0,5 кг цукру. Пити по столовій ложці 3—4 рази на день у проміжках між уживанням їжі.
Лідія ЦАРУК, лікар-фітотерапевт.