Як відомо, все корисно в міру. Є вона й для споживання зернят — не більш як склянка на день. Адже лузання зернят — це не просто приємне (на жаль, з огляду на публічний етикет не зовсім прийнятне) заняття, а, як не крути, споживання їжі — доволі калорійної, багатої на жири.
Багато хто з курців у прагненні кинути цю згубну звичку лузає соняшникове або гарбузове насіння. Про його користь годі й говорити, адже воно містить незамінні кислоти, вітаміни, мікроелементи. Крім того, очищення від лушпиння руками (а не зубами) активізує роботу мозку, як й інші дрібні рухи пальцями, запобігаючи розвиткові сенільної деменції (старечого слабоумства) та хвороби Альцгеймера.
З другого боку, має значення, де саме вирощували соняшник або гарбуз, за яких умов зберігалося насіння, а головне — чи не заражене воно пліснявою виду as ergillus, що містить дуже небезпечну для людського організму отруту афлатоксин. Щоправда, за ретельного просмажування він руйнується, але рештки також токсичні (шкодять печінці, ниркам). Тому купувати насіння слід не у бабусь на базарі або зупинках громадського транспорту, а в магазинах, у фабричних непрозорих упаковках від надійного виробника і з непростроченим строком придатності. Можна підсмажувати і самому, але перш ніж покласти на сковорідку або деко, треба ретельно промити насіння в друшляку або ситі під проточною водою.
Віра МАЛА, лікар-дієтолог.