Цукрові сорти квасолі називають спаржевими. Вони не містять у стулках бобів шкірястого шару і грубих волокон. Використовують їх у фазі технічної стиглості. Висаджують боби спаржевої квасолі у розпушений добре зволожений ґрунт, коли на глибині 10 см він прогріється до 10–12 градусів.
При використанні плівкового укриття насіння можна висіяти на 5–10 днів раніше. Приморозків ця культура не любить. Щоб подовжити період споживання цукрових сортів, доцільно висівати квасолю у 2–3 строки з інтервалом 15–20 днів. Останній строк — третя декада червня. Цієї пори висівають ранньостиглі сорти, щоб встигнути одержати врожай. Хороші попередники для квасолі — картопля, помідори, баклажани, капуста, коренеплоди, огірки. Вона любить некислі, родючі, легкі, пухкі суглинки. Місце має бути добре освітлюване та захищене від вітру.
Насіння кущових і напівкущових сортів можна висівати широкорядним способом із шириною міжрядь 30–45 см. У рядку насіння висівають на відстані 5–10 см. Насіння напіввитких сортів — переважно 3- і 4-стрічковим способом. Ширина міжрядь — 50–60 см, відстань між рядками в стрічці — 20 см. У рядку насіння розміщують на відстані 8–12 см. Виткі сорти вирощують на грядках із шириною міжрядь 70–80 см, а в рядку — на відстані 40–50 см (по 3–4 насінини). Такі сорти потребують підв’язування до міцних опор по 1,5–2 м. Глибина загортання насіння 4–8 см залежно від його розміру.
Подальший догляд полягає у розпушуванні міжрядь, виполюванні бур’янів, боротьбі зі шкідниками і хворобами. Глибоко розпушувати ґрунт у міжряддях не можна, бо коренева система квасолі розташована у верхньому його шарі. Важливий прийом — підгортання кущиків, коли вони сягнуть висоти 15–20 см. Це запобігатиме їх виляганню. Корисне мульчування ґрунту вздовж посівів, приміром, соломою. Хоча це й відносно посухостійка рослина, поливи не завадять, особливо в період проростання насіння. Виткі сорти, коли виростуть до 2–2,5 м, слід прищипнути, це сприятиме активнішому плодоношенню.
Місце для квасолі бажано щороку змінювати, бо вона схильна до антракнозу. Спаржеву квасолю можна вирощувати й у теплиці.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.