Терміни нерестової заборони на вилов водних біоресурсів по країні відрізняються, бо основні умови нересту — температура води і кисневий режим, у водоймах, а не календарна дата. Так, у більшості областей України (Вінницькій, Волинській, Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій, Черкаській та Чернігівській) заборона розпочалася 1.04.2019 р., у Київській та м. Києві — 29 березня, а в Закарпатській — 25 березня.
Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства під час нересту дозволено користуватися 1 поплавковою або донною вудкою з 1 гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестилищ. Заборонено здійснення будь-якого іншого способу вилову, а також перевищення дозволеної добової норми вилову, яка становить 3 кг, а також пересування плавзасобів (човнів), організація змагань із рибальства та підводне полювання. Під час нересту під забороною й проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (піщано-гравійної суміші), розчищення русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо.
Порушення правил рибальства тягне за собою штраф і навіть кримінальну відповідальність. Сума штрафів за порушення правил — від 34 до 680 грн., а за незаконний промисел, що завдав істотної шкоди, передбачено відповідальність згідно зі ст.249 Кримінального кодексу України аж до обмеження волі на строк до 3 років із конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» Держрибагентства 0 (800) 50-52-50, а з детальною інформацією, зокрема щодо меж нерестилищ, — ознайомитися у наказах відповідних територіальних (обласних) управлінь Державного агентства рибного господарства.
За матеріалами прес-служби Держрибагентства України.