Найчастіше це буває, коли їй не вистачає світла, особливо якщо насіння на розсаду висівають у ранні строки. Світловий день ще дуже короткий, а додаткового досвічування не забезпечують. Також має значення правильне живлення розсади та відповідна температура у приміщенні, в якому її утримують. Або коли насіння висіяли дуже густо, а з проріджуванням запізнились.
Існує популярний перевірений спосіб, який дає змогу виправити ситуацію. Розрізати стебло витягнутої рослини на дві частини на рівні 4–5 листочка. Із верхньої частини видалити нижнє листя й поставити у ємкість із водою. Через 7–10 днів з’являться корінці, тоді її можна буде посадити у маленький горщик із поживною ґрунтосумішшю, де вона розвиватиметься, як звичайна розсада. Можна висадити укорінені рослини у ящик із відстанню між ними 10–12 см. Формують таку розсаду в одне стебло.
У рослин з обрізаною верхівкою з пазух листя згодом з’являться пасинки. Коли вони сягнуть довжини 4–6 см, два верхніх залишають, решту видаляють.
З них скоро виростуть нові стебла. Роблять це за 20–25 днів до висаджування розсади у відкритий ґрунт. До речі, в такий спосіб можна розмножити рідкісні сорти томатів. Адже з однієї рослини ви отримаєте дві.
Якщо не встигли цього зробити і доводиться висаджувати витягнуті кущики, добре їх підгорніть. Це стимулюватиме ріст додаткових коренів, а надземна частина на певний час його призупинить.
Щоб уповільнити ріст розсади, доки вона у приміщенні, слід зменшити частоту поливів та знизити температуру повітря.