Це – техніка декорування, за допомогою якої можна створити оригінальну тканину своїми руками. Використовуючи кілька різнокольорових шарів тканини, можна досягти несподіваних ефектів і створити цікаву фактурну поверхню матеріалу.
Тканина в техніці синель – це складені в кілька шарів різнокольорові клаптики, які потім простьобують під кутом 45 градусів, прорізують і розпушують краї. Виходить махрова поверхня з ефектом вельвету, забарвлення якої залежить від обраних тканин.
Краще підібрати тканину, яка легко обсипається – тоді й розпушуватися вона буде добре. Підійдуть тонкі натуральні тканини – такі, як шовк, крепдешин і сатин. Нижнім базовим шаром має бути щільна тканина. Цікаво виглядає комбінація кількох матеріалів різної фактури, як однотонних, так і з малюнком.
Для роботи знадобиться мінімум три шматки тканини різного кольору. Кількість шарів може становити 5-7, залежно від товщини тканини та вибраного візерунка.
Накладаємо тканину одна на одну лицьовим боком доверху, сколюємо та прокладаємо діагональний рядок посередині. Рядок на швейній машинці краще встановити з мінімальною довжиною стібка. Можна прокладати рядки під кутом не 45 градусів, а 30, але не по поздовжній або поперечній нитці. Наступні рядки прокладають паралельно до першого на однаковій відстані один від одного. Відстань може варіюватися залежно від щільності матеріалу та бажання одержати той чи інший ефект тканини, але в середньому це 1, 1,5 або 2 см. Коли буде відстрочено всю тканину, потрібно обережно розрізати ножицями посередині між рядками верхні шари тканин, не торкаючись основи. Краї розрізаних смужок потрібно розпушити жорсткою щіткою. Синель готова! Далі її використовують як звичайну тканину для пошиття ексклюзивних виробів.
У техніці синель можна пошити гаманці та косметички, подушки та покривала, прикрасити кишені, комір чи якусь іншу деталь одягу. Крім того, можна використовувати синель для повернення до життя розірваних джинсів.
Діана ШЕПЕЛЬ.
Фото: pinterest.com.