Сіль на взутті – це не лише некрасиво. Вона може роз’їдати шкіру. Тому регулярний догляд дуже важливий.
Спочатку добре помийте взуття водою та витріть. Якщо лишились розводи, прибрати їх допоможе оцет (3 частини на 1 частину води). Ним протирають розводи і дають висохнути. За необхідності процедуру повторюють. Сольові розводи видаляє і спирт. Шкіряне взуття добре реагує на рицинову олію. Повернувшись із вулиці, ретельно помийте взуття, а коли висохне, змастіть рициновою олією.
Особливого догляду потребує замшеве взуття. Його треба спочатку потримати над парою, а потім розчесати сухою щіткою. Видалити сольові розводи можна за допомогою нашатирного спирту. Його розбавляють водою і акуратно протирають сліди. Однак спочатку перевірте розчин на непомітному місці, наприклад, усередині чобота. Після обробки почистіть замшеву поверхню манною крупою – вона всотає частину солі.
Візьміть за правило протирати взуття вологою ганчіркою, щойно прийшовши додому, та просушувати його. Це не дасть солі глибоко в’їстися в шкіру. Особливо ретельно обробляйте щіткою шви, де збирається найбільше солі.
Дуже важлива профілактика. Придбайте водовідштовхувальний засіб для взуття та обробляйте його за вологої погоди. Він створить бар’єр, що захищатиме взуття від вологи, бруду, солі. Якщо такого засобу немає, змастіть чисте взуття твердим жирним кремом і залиште на 4-6 год. Потім розітріть його.
Вибираючи засіб для догляду за осіннім та зимовим взуттям, віддавайте перевагу таким, що містять віск, вони особливо ефективні. Ніколи не сушіть взуття біля опалювальних приладів. Шкіра не любить такого експрес-сушіння.
Людмила РОМАШКО.