Навіть хвилинка щирого сміху змушує забути про негаразди. А ще є думка, що веселуни менше хворіють, адже саме стреси спричиняють чимало захворювань. Коли людина усміхається, у мозок надходить сигнал, що вона почувається добре.
Захищає сміх і серце, сприяє нормалізації кров’яного тиску. Вчені це пояснюють тим, що захисні бар’єри в кровоносних судинах пошкоджуються саме внаслідок нервового напруження, спричиненого накопиченням жиру і утворенням холестеринових відкладень. Результат – виникають серцево-судинні захворювання, частішають серцеві напади. А сміх, знімаючи психічне напруження, запобігає їм. І це не домисли, а доведені факти. Є навіть наука про сміх, яка називається геотологія. Займається вивченням і впливом сміху на організм людини. Тож здоровий спосіб життя – то не лише відмова від згубних звичок і шкідливих продуктів, а й позитивне ставлення до нього – зі щирою усмішкою.
Помічено, що усміхнених людей сприймають більш доброзичливо. Погодьтеся, людині, на обличчі якої сяє усмішка, відмовити в проханні важче. Вона викликає довіру і бажання спілкуватися.
Рекордсмени щодо усмішок – наші діти. Цьому потрібно в них повчитися. Яка перша реакція малюка, коли він зранку розплющує очі й бачить маму? Усмішка. Усміхатися новому дню – це корисна звичка. Виходячи з дому, усміхніться дзеркалу з думкою, що день буде гарний і продуктивний.
Чи помічали ви, що коли під час робочого процесу до кабінету заходить колега з позитивною історією – настрій поліпшується? Тож якщо у вас немає часу на відпочинок, посмійтеся кілька хвилин, і відчуєте, як додається сил і поліпшується самопочуття.
А ще науковці довели, що 10 хвилин безперервного сміху спалюють кількість калорій, еквівалентну 60-грамовій плитці шоколаду. Як на мене, чудовий спосіб схуднути – навчитися сміятися від щирого серця.
Діліться усмішкою з рідними, друзями, колегами. Це не складно, але зробить ваш день приємнішим.
Наталія ГАВРИЛЕНКО.