Щойно висаджені рослини поливають щодня. Потім приблизно раз на 3 дні. Щоб перевірити, чи не час поливати знову, копніть землю на глибину однієї лопати. На 5–10 см углиб ґрунт має бути вологим. Якщо сухий – час поливати.
Найкраще утримує вологу ґрунт із великим вмістом глини та гумусу. Гірше – піщаний. Від типу ґрунту безпосередньо залежить частота поливу. Лийте воду безпосередньо на ділянку кореневої системи. Намагайтеся, щоб якнайменше вологи потрапляло на листя та квіти. Інакше велика ймовірність розвитку грибка та цвілі.
Виливайте за кілька підходів приблизно 10–20 л на кв.м. для овочевих культур і квітів, трохи більше можна лити під дерева й чагарники.
Ідеальний час для поливу – перед світанком. Але якщо ліньки вставати так рано, полити можна трохи пізніше, поки сонце ще низько.
Опівдні поливати в жодному разі не можна. Інакше можливі опіки рослин, адже краплі води працюватимуть як збільшувальне скло, збираючи енергію сонячного світла на окремих ділянках.
Цілком припустимо поливати ввечері, за кілька годин до заходу сонця. А ось після заходу сонця полив небажаний. Якщо рослини будуть мокрими після настання нічної прохолоди, це загрожує появою слимаків або грибкових захворювань.
ЯКОЮ ВОДОЮ
Збирати дощову. Вона найбільш м’яка і найкраще підходить для поливу. Її можна збирати, підставляючи великі ємності під водостічні труби. Проте, коли немає дощу чи великих ємностей, доведеться шукати інший вихід.
Підготувати водопровідну:
1. Заздалегідь набрати в поливалку, дати відстоятись і прогрітися. Частина вапна, що шкодить рослинам, осяде на дно.
2. Використовувати різні засоби для пом’якшення води. Вони продаються у господарських магазинах.
Качати з відкритої водойми
Для цього є спеціальні мотопомпи для брудної води. Вони здатні перекачувати воду, що містить невелику кількість дрібних домішок, які можуть траплятися в річці або озері.